Ana Sayfa Kültür ve Sanat Festival programı belli oldu...

Festival programı belli oldu...

Festival programı belli oldu...

Giriş Tarihi: 26 Haziran 2019 Çarşamba 11:43
Festival programı belli oldu...

21. KDZ. EREĞLİ ULUSLARARASI SEVGİ BARIŞ DOSTLUK KÜLTÜR ve SANAT FESTİVALİ PROGRAMI 

5 Temmuz 2019 CUMA

10:00     Kahvaltı ve Basın Açıklaması  

             Sevgi, Barış, Dostluk Slogan Yarışması

Kdz.Ereğli Gazeteciler Derneği

Arnavutluk Halk Dansları Gösterisi

             Yer: Cam Kafe

              (5-6-7 Temmuz) 

10:30     Killi Eller Seramik/Çömlek Canlı Performans Ve Sergisi

Aylin Dönmez-Ayşe Hindistan-Emine Karademirci

Yer: Abdi İpekçi Sergi Salonu

              (5-6-7 Temmuz) 

10:40    30 Gün, 39 Şehir, 10 Bin Km

Sokak Hayvanları Adına MotorumlaTürkiye Yollarında

             Projesinin Startı

             Barış BAHADIR

             Yer: Eski Belediye Binası Önü 

10.45     Cumhuriyet Tırı Açılışı ve Tanıtımı

              Bilinmeyen Atatürk Resimleri Resim Sergisi

Atatürkçü Düşünce Derneği

Yer: Emniyet Karşısı

              (5-6-7 Temmuz) 

11:00     Bulgaristan Halk Dansları Gösterisi

ÖzbaşakçıAçık Hava Resim Sergisi

Vasfiye BOSTAN

              Yer: Gazi Alemdar Müze Gemisi Yanı

              (5-6-7 Temmuz) 

              Gemi Maketleri Sergisi

             Vahit UĞURLU

              Yer:  Gazi Alemdar Müze Gemisi

              (5-6-7 Temmuz) 

             Gemi Modeli Maketleri Sergisi

              Kamil KORALP

             Yer: Gazi Alemdar Müze Gemisi           

(5-6-7 Temmuz)

11:00     Kdz. Ereğli Ulusal Satranç Turnuvası

Kdz.Ereğli Satranç Spor Kulübü/İletişim: 0543 689 43 70

       Yer:Kdz. Ereğli Doğa Koleji-Orçun Çataklı

              Sosyal Tesisleri

              (5-6-7 Temmuz) 

11:00     Çocuk Tiyatro Oyunu

Sevimli Tavşanlar / Çan Tiyatrosu

              Yer: AKM Sinema Salonu 

11:30     Festival Stantları Açılışı

              Yer: Gazi Alemdar Müze Gemisi Yanı 

12:30     Kan Bağışı ve İlik Tarama

Lösev Standı

             Kızılay- Lösev-Kdz. Ereğli Belediyesi

             Yer: Sahil Bandı Sarıkamış Anıtı Alanı

              (5-6-7 Temmuz) 

13:30     Seramik Heykel Canlı Performans

TED Koleji-Nevin TONGU

             Yer: Yalı Caddesi

(5-6-7 Temmuz) 

13:45     Kdz. Ereğli2. Sevgi Barış Dostluk Resim Çalıştayıve

             Sokak Sanatçıları Canlı Performans

             Koordinatör: Adnan Turan

             Yer: Yalı Caddesive Ruhi Cöbekoğlu Köprüsü 

14:00    Köpük Show ve Animasyon Gösterileri

              DJ PERFORMANS

              Yer: Kdz. Ereğli Belediyesi Halk Plajı

(14:00-16:00 Saatleri Arasında)

              (5-6-7 Temmuz) 

14:30     Geleneksel El Sanatları Günleri Stantları ve Sergisi

              Moldova Halk Dansları Gösterisi

Yer: Sahil Bandı

(4-5-6-7 Temmuz) 

14:45     Yeniden Sevgi Barış Dostluk Resim Sergisi

             Kdz. Ereğli Sanat Kurumu Derneği

              Ressam Memnune AKYÜZ

             Yer: Osman Zeki Oral Resim Sergisi

              (5-6-7 Temmuz)            

Ereğli’de Güneşin Sarısı, Denizin Mavisi,

             Ormanın Yeşili ve Ağacın Büyüsü Sergisi

Hamit Oktay FENNİBAY

             Yer: Vedat Can Sergi Salonu

(5-6-7 Temmuz) 

15:00    Sahil-Çınaraltı Fotoğrafları Sokak Sergisi

             ERFEN Foto Kulüp

      Kdz. Ereğli İbrahim Suheyla İzmirli Fen Lisesi

             Yer: Bozhane Çilek Kafe

(5-6-7 Temmuz) 

15:30     Off – Road Araçları Tanıtımı

             Kdz.Ereğli- Alaplı Off Road Grubu

Moldova Halk Dansları Gösterisi

             Yer: Spor Parkı Yanı Çim Alan

 (5-6-7 Temmuz) 

17: 00  KONSER

            Sus ve Say Rock Grubu

Ulusal ve Uluslararası Halk Dansları

Kdz. Ereğli Belediyesi Halk Oyunları Ekibi

Hoyem Grubu

Ekin Kültür Sanat Gençlik ve Spor Kulübü Halk Oyunları

             Makedonya

Arnavutluk

            Bulgaristan

Yer: Amfi Tiyatro 

17:00    İmza Günü

Ahmet Ümit

Yer: Sahil Bandı Sarıkamış Anıtı Alanı 

19.00     Festival Korteji

             Yer: Jet Yol Ayrımı 

20.00     Festival Açılış

             Konuşmalar

             Festival Meşalesinin Yakılması

             Büyükçekmece Belediyesi Altınköprü Halk Dansları 

              Topluluğu 

Kabartay Balkar Cumhuriyeti (Rusya Federasyonu)

Halk Dansları Gösterisi

              Yer: Anıt Önü Sahne         

21.00     KONSER

             Gülşen

             Yer: Anıt Önü Sahne 

22.30     KONSER

             Volkan Konak

             Yer: Anıt Önü Sahne 

HAVAİ FİŞEK GÖSTERİSİ 

6 Temmuz 2019 CUMARTESİ 

09:00     Tarihi ve Turistik Yerler Gezisi

Kdz.Ereğli Tarih Doğa ve Kültürünü Yaşatma Derneği

Alemdar Müze Gemisi, Kent Surları, Kdz. Ereğli Müzesi,

Rum Kilisesi, Kent Müzesi, Kaletepe, Cehenemağzı

              Mağarası, Çeştepe)

Toplanma Yeri: Alemdar Gemisi Yanı

 

10.00     I. Ulusal Zonguldak Süs Tavukları Fuarı ve Görsel Etkinliği

              Zonguldak Süs Tavukları ve Bahçe Hayvanları Yetiştiricileri Derneği

              Sırbistan Halk Dansları Gösterisi

             Yer: İnönü Parkı

              (10:00-19:00 Saatleri Arasında)

 

11:00      ‘Geçmişten Ereğli’ adlı Fotoğraf Sergisi

Kefsad

               Yer: Kdz. Ereğli Belediyesi Kent Müzesi

 (5-6-7 Temmuz)

 

11:00     Optimist-Laser- Windsurf Yarışları

Yelken İhtisas Kulübü

               Bulgaristan Halk Dansları Gösterisi

             Yer: Yelken Kulüp Polisevi Yanı

(Saat 15:00 Yelkenli Teknelerin Sahil Korteji)

(Saat 17:30 Optimist-Laser- Windsurf Yarışları Ödül Töreni) 

11:00     Kdz. Ereğli Ulusal Satranç Turnuvası

Kdz.Ereğli Satranç Spor Kulübü

Yer:Kdz. Ereğli Doğa Koleji-Orçun Çataklı

              Sosyal Tesisleri 

11:00     Çocuk Tiyatro Oyunu

Çıtır ile Pıtır / Çan Tiyatrosu

Yer: AKM Sinema Salonu

 

13.00     Briç Turnuvası

             Kdz.Ereğli Briç İhtisas Spor Kulübü

             Yer: Yaşlılar Gençler Evi

             (Saat 18:00 Briç Turnuvası Ödül Töreni)

 

13.00     Uçurtma Şenliği ve Yamaç Paraşütü

Çocuk Şenlikleri

Halk Dansları Gösterisi

Kabartay Balkar Cumhuriyeti (Rusya Federasyonu)

Arnavutluk

             Yer: Radar Tepe

             (Not: Araçlarımız saat 12:30’da Anıt Önünden

             hareket edecektir.) 

(Saat 13:00’ten itibaren yamaç paraşütü pilotu eşliğinde

ücretsiz tandemuçuşu yapılacaktır.) 

14:00     İmza Günü

             Hatice EROL

              Ramazan BAŞÇİÇEK

              Yasin ÇİÇEK

             Yer: Sahil Bandı Sarıkamış Anıtı Alanı

 

14:00     Semah Gösterisi

             Alevi Kültür Derneği

             Yer: Tatoğlu Kültür Merkezi

 

14:00     Köpük Show ve Animasyon Gösterileri

              DJ PERFORMANS

              Yer: Kdz. Ereğli Belediyesi Halk Plajı

              (14:00-16:00 Saatleri Arasında) 

16.00     KONSER

Trio Opal

             (İspanya ve Fransa’dan Seçme Ezgiler)

             Bige Bediz KINIKLI (Viyola)

A.N.Nihan TURNAGÖL (MezzoSoprano)

GulmiraTOKOMBAEVA (Piyano)

Robert SEIDEL (Piyano)

Yer: Cehennemağzı Mağarası

 

16:30     “CAN YOU PLAY WITH ME”

               Gezegenler Kulesi Oyunu

             Pestilci Ortaokulu

              Yer: Amfi Tiyatro 

16:30     Sevgi Barış Dostluk Futbol Maçı

             Türkiye Veteran Şöhretler Futbol Karması Takımı – 

             Kdz. Ereğli Masterler Karması

             Yer: Şehit Vefa Karakurdu Stadı 

17:00     İmza Günü

Sinan AKYÜZ

             Işık ÖĞÜTÇÜ

Yer: Sahil Bandı Sarıkamış Anıtı Alanı

 

17.00     Ulusal ve Uluslararası Halk Dansları

             Büyükçekmece Belediyesi Altınköprü Halk Dansları 

              Topluluğu -Ankara Hoyem Grubu-Moldova          

Makedonya- Sırbistan

Yer: Amfi Tiyatro

 

18:00     KONSER

             BÖCEEEEK Pop Grubu

             Erdemir Musiki ve Folklor Derneği 

             Yer: Amfi Tiyatro

 

19:00     Spor ve Dans Gösterisi

             Zumba-Zumba Kids-Caporia- Hip Hop

             Elif Koç FitnessStudio

             Yer: Amfi Tiyatro

 

20:00     İmza Günü

Şafak PALA

              Özcan YETGİN

Yer: Sahil Bandı Sarıkamış Anıtı Alanı

21:00     KONSER

             Hadise 

             Yer: Anıt Önü Sahne      

22:30     KONSER

             Murat BOZ

             Yer: Anıt Önü Sahne  

HAVAİ FİŞEK GÖSTERİSİ

 

7 Temmuz 2019 PAZAR

09:30     Doğa Yürüyüşü

Ölüce Deniz Feneri

Balı Su Kemerleri

             ERİDAK

Toplanma Yeri: Amfi Tiyatro Önü

(Not: Toplanma saati 09:00) 

10:00     Kandilli Endüstri Mirası ve Derinlere Yolculuk Gezisi

              Kandilli Varagel Bölgesi Doğa Yürüyüşü

              Kandilli Kültür Derneği

Toplanma Yeri: Eski Belediye Binası Önü

(Not: Toplanma saati09:30) 

11.00     Kdz. Ereğli Ulusal Satranç Turnuvası

             Kdz.Ereğli Satranç Spor Kulübü

(Saat 18.00 Kdz. Ereğli Satranç Turnuvası Ödül Töreni)

              Yer: Kdz. Ereğli Doğa Koleji-Orçun Çataklı

              Sosyal Tesisleri            

11:00   Çocuk Tiyatro Oyunu

            Masal Masal İçinde / Çan Tiyatrosu

Yer: AKM Sinema Salonu

 

13:00     Piknik

Uluslararası Halk Dansları

Bulgaristan, Moldova, Sırbistan

Unutulmuş Geleneksel Oyunlar

Çocuk Şenlikleri

              Gezegenler Kulesi Oyunu-Pestilci Ortaokulu

             Yer: Eski Kantar Alanı-Kdz. Ereğli Belediyesi Mesire Alanı                         

 

14:00     Köpük Show ve Animasyon Gösterileri

              DJ PERFORMANS

Flyboard Gösterisi

              Yer: Kdz. Ereğli Belediyesi Halk Plajı

              (14:00-16:00 Saatleri Arasında) 

14:00     İmza Günü

Hatice EROL

             Gülşen KILIÇARSLAN

              İlknur IŞIK

Yer: Sahil Bandı Sarıkamış Anıtı Alanı 

14:00     Halk Müziği Konseri

             Lal Sanat Kültür ve Sanat Merkezi

              Yer: Amfi Tiyatro 

15:00     Halk Müziği Konseri

Cem Kültür Sanat Derneği

             Yer: Amfi Tiyatro 

16:00     TangoNEVA

              Tango Dans Gösterisi ve Müzik Dinletisi

Yer: Cehennemağzı Mağarası 

17:00   Ulusal ve Uluslararası Halk Dansları

Kdz. Ereğli Belediyesi Halk Oyunları

Ergoshoyder

Makedonya

              Sırbistan

Kabartay Balkar Cumhuriyeti (Rusya Federasyonu)

              Arnavutluk

              Bulgaristan

               Moldova

Yer: Amfi Tiyatro

 

17:30     İmza Günü

              Saygı ÖZTÜRK

Yer: Sahil Bandı Sarıkamış Anıtı Alanı

 

18:00     KONSER

             Steelist Müzik Grubu

              Türkçe Pop 80’ler 90’lar

             Yer: Amfi Tiyatro

 

18:00     Park Çim Volley Etkinliği

              Yer: Süs Havuzu Yanı Çim Alan

 

19:00     Oturarak Voleybol (Paravolley) Gösterisi

Türkiye Milli Takımı

              Yer: Süs Havuzu Yanı Çim Alan

 

19:30     Flyboard Gösterisi

              Yer: Amfi Tiyatro

 

20:00     İmzaGünü

Özcan YETGİN

              Şafak PALA

Yer: Sahil Bandı Sarıkamış Anıtı Alanı 

21:00     KONSER

             Koray AVCI

             Yer: Anıt Önü Sahne            

22:15   SEVGİ BARIŞ DOSTLUK ÖDÜL TÖRENİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı

Ekrem İMAMOĞLU 

22:30     KONSER

             Yıldız TİLBE

             Yer: Anıt Önü Sahne  

HAVAİ FİŞEK GÖSTERİSİ 

DİP NOTLAR

28 Haziran-18 Temmuz Arası Heykel Sempozyumu Yapılacaktır.

Yer: Eski Terminal Alanı 

2-7 Temmuz Arası Sahil Bandında Sokak Sanatçıları Gösterileri Olacak.

       2-7 Temmuz Tarihleri Arasında Sıra Gecesi yapılacak

Yer: Süs Havuzu Alanı 

4 Temmuz Perşembe Günü Geleneksel El Sanatları Stantlarının Açılışı Olacak. 

4 Temmuz Perşembe Günü Saat 21:00 de Uluslararası Halk Dansları Gösterileri Olacak.

Yer: Anıt Önü Sahne 

       5-6 Temmuz Tarihlerinde Gyrocopterile 13:00-18:00 Saatleri Arasında Gün Boyu Uçuşlar Gerçekleşecektir. (Ücretsizdir.)

Yer: Sahil Bandı 

       5-6-7 Temmuz Tarihlerinde16:00-19:00Saatleri Arasında Uçan Balon ve Motorlu Yamaç Paraşütü Gösterisi Yapılacaktır.

Uçan Balon ile Ereğli’miziGökyüzünden İzlemeye Ne Dersiniz? (Ücretsizdir)

Yer: Sahil Bandı 

       6 Temmuz Cumartesi Günü Kdz. Ereğli Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü İle Gönülden Hayvan Sevenler Derneği Tarafından Çınaraltı Mevkiinde, 13:00-18:00 Saatleri Arasında Kedi ve Köpeklerin Sahiplendirilmesi Yapılacaktır.

Festival Sunucusu Yavuz Seçkin

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık