Ana Sayfa Kültür ve Sanat Festival Coşkusu Kdz. Ereğli’yi Sardı

Festival Coşkusu Kdz. Ereğli’yi Sardı

22. Uluslar arası Sevgi, Barış, Dostluk Kültür ve Sanat Festivali kortej yürüyüşü renkli görüntülere sahne oldu. Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, barış güvercinleri uçurarak, dünyaya bir kez daha ‘Sevgi, Barış, Dostluk’ diye seslendi.

Giriş Tarihi: 23 Temmuz 2022 Cumartesi 08:55
Festival Coşkusu Kdz. Ereğli’yi Sardı

Festival ruhu Kdz. Ereğli’yi sardı. 22. Uluslar arası Sevgi, Barış, Dostluk Kültür ve Sanat Festivali’nde yapılan kortej yürüyüşü rengarenkti. Coşkulu kalabalık, kültürün, sanatın, hep beraber olmanın mutluluğunu yaşadı.

Erdemir caddesinden başlayan kortej yürüyüşüne Kdz. Ereğli Kaymakamı Mehmet Yapıcı, CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, Belediye Başkanı Halil Posbıyık ve eşi Neriman Posbıyık, CHP İl Başkanı Murat Pulat, Ereğli İlçe Başkanı Eylem Ertuğrul, İyi Parti İlçe Başkanı Evrim Balbaloğlu, belediye meclis üyeleri, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Bando eşliğinde çeşitli ülkelerden gelen halk dansları ekipleriyle ana sahneye kadar yürüyen katılımcılar, hep bir ağızdan ‘Sevgi, Barış, Dostluk’ diye haykırdı.

BARIŞ GÜVERCİNİ UÇURDU

Belediye Başkanı Halil Posbıyık, eşi Neriman Posbıyık, oğlu Tuğberk Posbıyık ve torunları ile birlikte sahneye çıkarak barış güvercini uçurdu.

Dünyaya bir kez daha ‘Sevgi, Barış, Dostluk’ diye haykıran Başkan Posbıyık şunları söyledi:

“Dünyanın ve ülkemizin dört bir yanından buraya bizimle bu heyecanı paylaşmak için gelen kıymetli misafirler. Bugün burada müthiş bir coşku yaşıyoruz. Kortejin zenginliği, büyüklüğü, heyecanı inanılmazdı. Cıvıl cıvıl kostümler, birbirinden renkli gösteriler eşliğinde bir arada yürüdük ve tüm şehir festivalle tek yürek oldu.

Bu şehir, Efsaneler şehri Karadeniz Ereğli’miz, tam 22 yıldır festivallerle bir olur, yan yana durur, aynı coşkuyu, aynı heyecanı paylaşır. Yine hep birlikte olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Ereğlimiz her festivalde adeta ayağa kalkar; sokaklar, müzikle, eğlenceyle, kültürle, sanatla zenginleşir. 100 binler sanatın birleştirici, büyülü gücüyle bir araya gelir.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık