Ana Sayfa Güncel Ertuğrul, Çalışan Gazeteciler Günü’nü Kutladı

Ertuğrul, Çalışan Gazeteciler Günü’nü Kutladı

CHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Eylem Ertuğrul; “Demokrasinin dördüncü kuvveti olan; temel görevi, yaşadıkları toplumun sorunlarını tespit ederek merkezî ve yerel otoriteyi uyarmak ve ortak çözüm noktalarını sunmak; toplumun o sorunlardan kurtulmasını ve yaşanan her gelişmeden haberdar edilmesini sağlamak olan gazetecilerin, bir önemli gününü daha beraber kutlayacağız.” dedi.

Giriş Tarihi: 8 Ocak 2021 Cuma 19:38
Ertuğrul, Çalışan Gazeteciler Günü’nü Kutladı

CHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Eylem Ertuğrul; “Demokrasinin dördüncü kuvveti olan; temel görevi, yaşadıkları toplumun sorunlarını tespit ederek merkezî ve yerel otoriteyi uyarmak ve ortak çözüm noktalarını sunmak; toplumun o sorunlardan kurtulmasını ve yaşanan her gelişmeden haberdar edilmesini sağlamak olan gazetecilerin, bir önemli gününü daha beraber kutlayacağız.” dedi.

Ertuğrul, ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Cumhuriyet tarihi boyunca, ülkemizin kalkınmasında önemli etkenlerden biri olan; ancak 18 yıllık tek parti hükumetleri dönemi boyunca baskı ve sindirme politikaları ile suskun kalması için mücadele edilen Türk Basını açısından, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nün önemi daha da artmıştır.
Temel görevlerinden biri eleştirmek olan basın çalışanları ve kuruluşlarının, içi doldurulamamış ve bahane kabul edebileceğimiz sebepler dolayısıyla susturulmak istendiği; çok sayıda gazetecinin, sadece habercilik görevlerini yapmış olmalarından dolayı demir parmaklıklar arkasına atıldığı son yıllarda, tarafsız ve sorumlu gazeteciliğin değeri katlanarak artmıştır. Bazı kesimler tarafından, gazeteciliğin merkezî otoriteyi övmek, ondan talimat almak ve yandaşlık çerçevesi içinde hükumet edenlerin boyunduruğu altında kalem oynatmak olarak algılandığı bugünlerde, demokrasiye verdikleri katkı, yılmaz mücadeleleri, muhalif tutumları, ilkeli ve sarsılmaz duruşlarıyla görevlerini yapmaya devam eden tüm gazetecileri saygıyla hatırlamak gerekmektedir.
Bizim için 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nün önemi ve niteliği budur.
Bu düşünceler ışığında, ilçemiz ve ülkemizin onurlu gazetecilerinin Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik ediyor; daha huzurlu, çağdaş ve demokrasiyi iliklerine kadar hissedebileceğimiz bir gelecekte ulusumuz için birlikte omuz omuza mücadele etmeye devam edeceğimiz günleri yaşamayı temenni ediyorum.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehit'in ablasından AK Parti'ye teşekkür

Şehit'in ablasından AK Parti'ye teşekkür

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık