Ana Sayfa Güncel Eroğlu: "Her çocuk özeldir"

Eroğlu: "Her çocuk özeldir"

Eroğlu: "Her çocuk özeldir"

Giriş Tarihi: 3 Nisan 2019 Çarşamba 10:52
Eroğlu:

2 NİSAN Otizm farkındalık Gününde İlkadımlar Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi olarak Kdz.Ereğli Dominos Pizza’da buluştu.

 İlkadımlar Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Fikri Eroğlu, yaptığı yazılı açıklamada, İlkadımlar Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde eğitim gören otizmli öğrenciler, velileri ve kurum öğretmenleri, personeliyle birlikte Dominos Pizza’da bir etkinlik düzenledik. Öğrencilerimiz ve velilerimizle birlikte pizza yedik ve pasta kestik. Öğrencilerimize küçük hediyelerimizi verdik.

Gelişimsel bir bozukluk olan otizmin, henüz net olarak sebebi bulunamamıştır. Dünya’da olduğu gibi Türkiye’de de otizm hızlı bir şekilde artmaktadır. Araştırmalara göre her 58 çocuktan birine otistik tanısı konmaktadır. İlçemizde de otizm konusunda vatandaşlarımızın bilinçlenmesini amaçlıyoruz, otizimli çocuklarımızın farkında olmaları için etkinlikler düzenliyoruz.

Bu tür etkinliklerimizi özellikle halka açık yerlerde düzenliyoruz, amacımız herkes tarafından bu çocuklarımızın sosyal yaşamda kabul görmesi, farklılıklarının bilincinde olmaları ve farklı davranmamalarını istiyoruz." dedi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Cuma namazı açık alanlarda kılındı

Cuma namazı açık alanlarda kılındı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık