Ana Sayfa Sağlık Ereğli'de durum kötü

Ereğli'de durum kötü

Ereğli'de durum kötü

Giriş Tarihi: 10 Eylül 2020 Perşembe 13:15
Ereğli'de durum kötü

Kdz.Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, ilçe merkezinde gerçekleştirilen, "Sağlık İçin Hepimiz İçin" mottosu ile Kovid-19 salgını nedeniyle alınan tedbirlerin denetiminde ilçe genelindeki gelişmelere ilişkin açıklamalarda bulundu. Kdz.Ereğli'de koronavirüs durumunun kötüye gittiğini, ölüm olayının 8'e yükseldiğini anlatan Kaymakam Çorumluoğlu şu ifadelere yer verdi:

"430 RAKAMINI GÖRDÜK, VEFAT 8'E ÇIKTI"

Ereğli'de durum hiç iyi gitmiyor. Şuan sayı olarak 430 rakamını gördük. Vefat olarak da toplam 8 vefatımız var. En son görüştüğümüzden bugüne kadar 4 kişinin daha vefat etmesi üzücü. Biz bunu ilçe kaymakamı olarak da ben açıkça üzüldüm. Her seferinde basın aracılığı ile bu hususu değerlendiriyoruz. En son konuşmamda söyledim, bunu gençler dışarıdakiler vasıtasıyla evlere taşındıktan sonra da vefatlar olacaklar dedim. Nitekim de öyle oldu.

143 KİŞİ TAKİPTE

Vatandaşlarımızı uyarıyorum, bu gidişat çok iyi bir gidişat değil. Şuan 143 vatandaşımız Kovid-19 takibinde. Bunlar süreleri tamamlandığında bu işten düşecekler. Düşmeyecek bir kesim var. Şuan yoğun bakımda yatan 2 entübe hasta var. Yoğun bakımdaki hastalarda bizi üzüyorlar. Bizi üzdükleri gibi yarın ailelerini de üzecekler.

BULAŞ HIZI ARTTI

Yaz aylarında bu virüsün gücü düştüğü, mutasyona uğradığı gibi cümleler vardı. Virüsün hiç bir gücü düşmediği gibi bulaş hızı oldukça arttı. Ben doktor değilim ama raporlardan görüyorum. Bulaş sayısı son derece fazla. Vatandaşımız halen düğün, dernek, doğum günü, gün peşinde. Bunları anlamakta zorluk çekiyoruz. Bizim bu süreçte zaten hiç acımamız yoktu bu saatten sonra da acımamız olmayacak. Kimsenin başka bir insanın hayatını riske etmeye hakkı yok. Bunu vatandaşlarımız da uyarsınlar. İnternet ortamından da bize rahatlıkla ulaşabiliyorlar. Vatandaşlarımızdan çaba ve gayret bekliyoruz.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Transport Ventilatör cihazı bağışında bulundular

Transport Ventilatör cihazı bağışında bulundular

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık