Ana Sayfa Güncel Ereğli'de 51 Ramazan davulcusu görev yapacak

Ereğli'de 51 Ramazan davulcusu görev yapacak

Kdz.Ereğli Belediyesi Ramazan Ayı davulcularına bir düzenleme getirdi. Belediye tarafından mahallelerde görev alacak 51 davulcuya çalışma kartları verilirken, kartı olmayan davulcuların vatandaşlardan her hangi bir bahşiş yada ücret talep etmeleri yasaklandı.

Giriş Tarihi: 3 Mayıs 2019 Cuma 17:38
Ereğli'de 51 Ramazan davulcusu görev yapacak

Ramazan ayının geleneklerinden biri olan Ramazan Davulcuları, Kdz.Ereğli Belediyesi sınırları içerisinde ay boyunca belli bir düzen içerisinde çalışmalarını sürdürecekler.

11 Ayın Sultanı Ramazan Ayına sayılı günler kala, geçtiğimiz yıllardan gelen şikayetleri de dikkate alan Kdz.Ereğli Belediyesi Ramazan Davulcularına bir düzenleme getirdi ve Zabıta Müdürlüğünce Ramazan ayında mahallelerde davul çalacak kişiler tespit edilerek resimli çalışma kartları verildi.

Buna göre, Kdz.Ereğli’de mahallelerde görev yapacak 51 Ramazan Davulcusuna resimli çalışma kartları Zabıta Müdürlüğünca imza karşılığında teslim edildi.

“KARTI OLMAYAN ÜCRET TOPLAYAMAZ”

Müdürlük yetkilileri, alınan kara gereği çalışma izni kartı olmayan davulculara her hangi bir ücret yada bahşiş ödenmemesi konusunda vatandaşları uyararak; “31 Mahallede görev yapacak 51 Ramazan davulcusu belirlendi. Boynunda yaka kartı olmayan ve Ramazan ayının ortasında ve sonunda evleri dolaşarak ‘ben Ramazan Davulcusuyum’ diyerek vatandaşlarımızdan para yada bahşiş talep eden olursa müdürlüğümüze ihbarda bulunabilirler. Kartı olmayan davulcular Ramazan ayında çalışamayacaklar. Bu konuda halkımızı dikkatli olmaya davet ediyoruz” açıklamasında bulundu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Flinta masaj salonu ile kendinizi ödüllendirin

Flinta masaj salonu ile kendinizi ödüllendirin

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık