Ana Sayfa Eğitim Eğitim içerikli kelimeler yazılı ağaç motifi oluşturuldu...

Eğitim içerikli kelimeler yazılı ağaç motifi oluşturuldu...

Ereğli'de ki Kavaklık İlkokulu avlusunda, çocuk oyun parkurları ile toplumsal değerleri oluşturan çizimler gerçekleştirildi.

Giriş Tarihi: 13 Mayıs 2022 Cuma 12:37
Eğitim içerikli kelimeler yazılı ağaç motifi oluşturuldu...

Ereğli'de ki Kavaklık İlkokulu avlusunda, çocuk oyun parkurları ile toplumsal değerleri oluşturan çizimler gerçekleştirildi.
Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (ZBEÜ) Karadeniz Ereğli Eğitim Fakültesi öğrencilerinin ‘Sosyal Sorumluluk Projesi” kapsamında Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Oğuzhan Karadeniz nezaretinde gerçekleştirilen çalışmalarda, bahçede çocukların oynayabileceği oyun parkurları yaratıldı, zeminde ise sembolik yapraklarında, öğüt ve eğitim içerikli kelimeler yazılı ağaç motifi oluşturuldu.
Aynı zamanda çeşitli motifler ile zenginleştirilen zemin boyama çalışmalarına, okul öğretmenleri de destek verdi.
Kavaklık İlkokulu Müdürü Soner Arslanoğlu, Kavaklık İlkokulu’nun ‘vizyon’ cümlesi ile yaşadığını, eğitim ve öğretimin daime ilerlediğini belirterek, şunları kaydetti:
“Yapılan her çalıma sayesinde okulumuz daha da iyi yerlere geliyor. Bu kapsamda fakültemizi ile yapılan görüşmeler sonucu okul alanında güzel bir çalışma gerçekleştirdik. Bu sayede, öğrencilerimiz ders aralarındaki teneffüslerde ve boş zamanlarında psikomotor becerilerini geliştirecek, enerjilerini verimli bir şekilde harcayacaklar. Alanımızda hayata geçirilen bahçe oyunları, geleneksel oyunlar ve yarış parkurları konsepti öğrencileri çok sevindirdi.
Çalışmayı gerçekleştiren Fakülte öğretim görevlisi ve öğrencileri ile çalışmalara katkıda bulunan Karadeniz Ereğli belediyesine teşekkür ediyoruz.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık