Ana Sayfa Güncel "Ege Doğa'da 35 Ereğli çocuğu çalışıyor"

"Ege Doğa'da 35 Ereğli çocuğu çalışıyor"

"Ege Doğa'da 35 Ereğli çocuğu çalışıyor"

Giriş Tarihi: 21 Nisan 2021 Çarşamba 17:47

Ege Doğa Geri Kazanım Şantiye Müdürü Cihan Uludağ, son günlerde basında çıkan iddialara yanıt verdi. Uludağ, doğru bilinen birçok yanlış olduğunu belirterek; "Çıkan haberlere bu zamana kadar cevap vermedik. Ama burada 35 Ereğli çocuğu ekmek yiyor. Bu unutulmamalıdır", dedi. 

Kdz.Ereğli Bölücek Mevkinde faaliyet gösteren Ege Doğa Geri Dönüşüm Tesisi sessizliğini bozdu. Bölge basını ve devamında sosyal medyada Erdemir Cüruf'unu elediği gerekçesiyle eleştiri yağmuruna tutulduklarını fakat işin özünde bu tesisin bir istihdam kaynağı olduğunun altını çizen Şantiye Müdürü Cihan Uludağ; "Öncelikle bize cevap hakkı tanıdığınız için çok teşekkür ederim. Bölge basınındaki uyarıları ciddiye alıyoruz. Eksiklerimiz tabiki vardır ve bunları kanunlar çerçevesinde düzeltmek için elimizden gelen gayreti sarfediyoruz. Demir Çelik sektörünün olmazsa olmazı cüruf eleme tesisleri yani geri dönüşümdür. Türkiye'nin birçok noktasında zaten bu sektör istihdam kapısı olarak görülmektedir. Bu bölgede de bunu Ege Doğa yapmazsa, muhakkak yapacak başka bir firma olacaktır. Yada Erdemir kendi yapacaktır. Şuan burada 35 Ereğli çocuğu istihdam ediliyor. Gerekli izinlerimizi aldıktan sonra bu sayı 100 kişiye çıkacaktır.", dedi. 

"EKSİKLİKLERİ GİDERECEĞİZ" 

Uludağ, ayrıca sosyal medya'da dereyi kirlettiklerine yönelik çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığı belirterek; "Çalışma yaptığımız alanda böyle bir durum söz konusu değil. Zaten bu alanda dere yok. Burası Taş Ocağından akan su birikintisi. Kaldı ki bu alan Ege Doğa sınırları içerisinde değil, Alaplı'da yeni kurulan Kılıçlar Şirketi sınırları içerisinde kalıyor. Tekrar söylüyorum. Evet eksikliklerimiz var ama en kısa sürede tamamlayacağımıza dair söz veriyoruz", şeklinde konuştu. 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kdz. Ereğli İtfaiye ekibi, manavgat’a yardım ediyor

Kdz. Ereğli İtfaiye ekibi, manavgat’a yardım ediyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık