Ana Sayfa Güncel CKD ve ADD’de DAVA AÇACAK…

CKD ve ADD’de DAVA AÇACAK…

CKD ve ADD’de DAVA AÇACAK…

Giriş Tarihi: 18 Eylül 2017 Pazartesi 17:18
CKD ve ADD’de DAVA AÇACAK…

 Cumhuriyet Kadınları Derneği (CKD)Karadeniz Ereğli Şube Başkanı Öznur Özkök ve Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Karadeniz Ereğli Şube Başkanı Fatih Erdem’den yurt genelinde eş zamanlı yapılan toplantıya destek geldi. 

CKD Şube Başkanı Öznur Özkök, dernek binasında gerçekleştirdiği toplantıda, “ yeni müfredatın kadın haklarını yok sayan, inanç ve ibadet özgürlüğünü yok eden, bilimi dışlayan ve Vahabi din anlayışını önceleyen bir program olduğunu vurguladı.

Yeni ders program ile Atatürk’ün unutturulmaya çalışıldığının da altını çizen Özkök, açıklamasında ayrıca şu görüşlere yer verdi; “

“MİLLETİN İSTİKLALİNİ, MİLLETİN AZİM ve KARARI KURTARACAKTIR…”

“MEB, bugün başlayan yeni öğretim yılında Atatürksüz bir müfredatı tüm uyarı ve itirazlara karşın zorla çocuklarımıza dayatmaktadır. Bu müfredat, Cumhuriyet devrimlerinin, ülkemizin ve kurtarıcısı ve kurucusu ebedi liderimiz Atatürk’ün unutturulmasını hedefleyen, devrim tarihimize saldıran, Cumhuriyet düşmanı, milli devlet yerine ümmetçiliği hedefleyen, kadın haklarını yok sayan, inanç ve ibadet özgürlüğünü yok sayan, milli devlet ve laiklik karşıtı, bilimi dışlayan, sadece Vahabi din anlayışını önceleyen çağ dışı bir programdır. Bu ders programları, Cumhuriyet eğitimlerini ve Cumhuriyet kurulumlarını ortadan kaldırmayı hedefleyerek, milletimizi bir arada tutan değerleri yok edecek ve vatanımızın bölünmesine yol açacaktır. Ne yazık ki artık MEB milli değildir eğitimde de yoktur. Sık sık çocuk istismarlarıyla gündeme gelen Ensar Vakfı başta olmak üzere dinci, çıkarcı, bölücü örgütlerin özel çiftliği olmuştur. Çocuklarımız, artık onların karanlık emellerine göre şekillendirileceklerdir. Ancak buna izin vermeyeceğiz. Milli devletin varlığını sürdürmesi, Cumhuriyet devriminin kazanımlarının korunması, kadın ve erkek eşitliğinin, insanlık onurunun, inanç ve ibadet özgürlüğünün korunması için bu müfredata şiddetle karşı çıkıyoruz.

"ÇOCUKLARIMIZIN GELECEĞİNİ KARARTACAKLAR..."

Bu müfredat ile çocuklarımızın katledilmesine, geleceklerinin karartılmasına rıza göstermeyeceğiz. Atatürksüz ve Cumhuriyetsiz müfredat değişikliğinin iptali ve yürütülmesinin durdurulması için Danıştay’a dava açacağız. Üyelerimizle birlikte, Milli Eğitim Bakanlığı’na telgraf çekme eylemi yapacağız. Çağ dışı müfredat iptal edilinceye kadar halkımızla birlikte sürekli eylemlilik içinde mücadelemize devam edeceğiz.

Ümmetçiler hiç heveslenmesinler. Biz Türk yurttaşları, evlatlarımıza ve torunlarımıza, unutturulmak istedikleri Atatürk’ü, Cumhuriyeti, vatan, millet ve bayrak sevgisini öğrettik ve daima öğreteceğiz. Gidin bakın Anıtkabir’e, daha okula gitmeyen minicik bebeciklerin hepsi Atatürk’ü biliyor, sevgiyle ona koşuyor. Bu milletin kalbi ve beyninden Atatürk’ü silemezsiniz. Milletin istiklalini, milletin azim ve kararı kurtaracaktır.” dedi

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz İlacı biten vatandaşın yardımına jandarma ekipleri koştu

İlacı biten vatandaşın yardımına jandarma ekipleri koştu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık