Ana Sayfa Asayiş Cinayet, cesetler, silahlar, uyuşturucu maddeler

Cinayet, cesetler, silahlar, uyuşturucu maddeler

Cinayet, cesetler, silahlar, uyuşturucu maddeler

Giriş Tarihi: 4 Eylül 2020 Cuma 14:44
Cinayet, cesetler, silahlar, uyuşturucu maddeler

Zonguldak’ın Çaycuma İlçesi’nde geçen 17 Temmuz’da, 2 kişinin ölümüyle sonuçlanan cinayet olayıyla ilgili Zonguldak Valiliği’nden açıklama yapıldı. Açıklama şöyle: 17.07.2020 tarihinden itibaren çalışmak amacıyla Zonguldak Çaycuma Nebioğlu Beldesi Yeşilyurt Mahallesine giden ve kendisinden haber alınamayan S.Ç. ve S.Ç isimli iki şahsın, yapılan araştırmalar sonucu S.A. tarafından ateşli silahla öldürüldüğü, akabinde S.A., İ.A. ve F.Ç. isimli şahıslar tarafından cesetlerin traktör ile ormanlık alana götürülerek gömüldüğü bilgilerine ulaşılmıştır.

Cesetlerin gömüldüğü değerlendirilen ormanlık bölgede Zonguldak İl J.K.lığına bağlı iz takip ve kadavra köpek unsurlarıyla birlikte yapılan arama neticesinde, şahısların cesetlerine gömülü vaziyette ulaşılmıştır.

Akabinde yapılan detaylı araştırmalar ve incelemeler sonucunda, olayın faillerinin S.A. ve İ.A oldukları tespit edilmiş yapılan çalışma ve aramalarda olayda kullanıldığı değerlendirilen 1 adet 9 mm tabanca ve tabancaya ait 36 adet fişek, 2 adet ruhsatsız av tüfeği ve av tüfeklerine 10 m mesafede toprağa gömülü vaziyette ve 1.410 adet Extacy hap, 40 g Metamfetamin ve yine olayla ilgili 157 kök kenevir bitkisi, 1050 gram Bonzai uyuşturucu maddesi ise diğer aramalarda ele geçirilmiştir.

Olayın firari faillerine yardım ettikleri tespit edilen (7) şahıs 22 Temmuz 2020 tarihinde gözaltına alınmış, çıkarıldıkları mahkemece şahıslardan (3)’ü tutuklanmış ve (4)’ü adli kontrol şartı ile serbest bırakılmıştır. Olayın devamında firari şahısların yakalanması için yapılan çalışmalar sonucu 01.09.2020 günü olayın faili firari S.A., İ.A. isimli (2) şahıs ve yine şahıslara yardım eden E.Ö. isimli şahıs yapılan operasyonla yakalanarak gözaltına alınmıştır. Şüpheliler 04.09.2020 günü Çaycuma Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edilecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık