Ana Sayfa Güncel CHP’li Yavuzyılmaz takibi bırakmıyor

CHP’li Yavuzyılmaz takibi bırakmıyor

CHP’li Yavuzyılmaz takibi bırakmıyor: Kız Meslek Lisesi ve Yayla Ortaokulu hakkında önemli gelişme

Giriş Tarihi: 14 Haziran 2021 Pazartesi 19:40
CHP’li Yavuzyılmaz takibi bırakmıyor

Zonguldak’ta yapımı devam eden 400 Yataklı Devlet Hastanesine otopark olsun diye yıkılması söz konusu edilen Kız Meslek Lisesinin ardından, bölgede bulunan Yayla Ortaokulunun da yıkılması yönünde girişimlerin bulunduğu haber bültenlerine konu olmuş, CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, iddiaları ve kendisine ulaşan duyumları TBMM gündemine taşımıştı.

Yıkım önerisi kamuoyunda büyük tartışma yaratan ve koruma kararı tescil süreci yargıya intikal eden Kız Meslek Lisesi gibi, 1950’li yıllardan bu yana sayısız öğrenciyi yetiştiren ve tarihi bir öneme sahip Yayla Ortaokulunun da yıkılacağı yönündeki iddialara ilişkin Meclis’e soru önergesi veren Yavuzyılmaz’a yanıt, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan geldi.

CHP’li Milletvekili, okulların yıkılması yönünde Bakanlığa yapılan bir başvurunun olup olmadığını sorusuna cevap ararken, Bakanlık, “her iki okulunda yıkılması yönünde kendilerine ulaşan bir talebin bulunmadığını” açıkladı.

Bakan Selçuk’un, Zonguldak Valiliği ve İl Özel İdaresince verilen bilgilerden derlediği yanıtında “söz konusu okulların yıkılması, öğrencilerinin başka okullara taşınması yahut başka okullarla birleştirilmesi yönünde çalışmaların yapılmadığını” belirtilirken “okulların mevcut binalarında eğitim ve öğretim faaliyetlerine devam etmekte olduğu” söylendi.

Yavuzyılmaz, Bakanlığın vermiş olduğu yanıtı, “Görülen o ki Zonguldak’ta ki yıkım girişimlerini Milli Eğitim Bakanlığından gizlemişler” diyerek değerlendirirken, “Zonguldak’ın gündemini yıkım - rant formülleriyle çalanların, toplumunun nabzına göre hareket ettiklerini, ancak oyunun Zonguldak halkınca bozguna uğratılmasıyla birlikte, yıkım planının da şimdilik rafa kaldırıldığının anlaşılmakta olduğunu” belirtti.

Zonguldak’ın simgesi, milli ve manevi değerlerimizin talan edilmesine asla müsaade etmeyeceklerini belirten Milletvekili, Zonguldak halkında büyük infial yaratan bu ve benzeri süreçlerin takipçisi olmaya devam edeceklerinin de altını çizdi.

YORUMLAR
  • yorum2021-06-14 22:54:52saadet

    Türkiyenin gururu oldun. çalışkan milletvekilimiz var. teşekkürler genç kardesim

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yangın çıkarmaya çalışan şahıs yakalandı

Yangın çıkarmaya çalışan şahıs yakalandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık