Ana Sayfa Güncel Çaturoğlu’nun 10-16 Mayıs engelliler haftası mesajı

Çaturoğlu’nun 10-16 Mayıs engelliler haftası mesajı

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu; “10-16 Mayıs Engelliler Haftası” nedeniyle mesaj yayımladı.

Giriş Tarihi: 11 Mayıs 2018 Cuma 21:07
Çaturoğlu’nun 10-16 Mayıs engelliler haftası mesajı

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu; “10-16 Mayıs Engelliler Haftası” nedeniyle mesaj yayımladı.

Çaturoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi; “Engelli olmak kişinin tercihi değildir. Engelli insanların yaşadıkları sorunlar sadece kendilerinin değil; ailelerinin, çevrenin, toplumun, kısacası hepimizin ortak sorunudur. Engelli vatandaşlarımızın kaliteli ve iyi bir yaşam sürdürmeleri ve haklarını güçlendirmeleri için hem toplumsal duyarlılığın oluşturulması, hem de kamu hizmetlerinin geliştirilmesi şarttır.

AK Parti olarak, engelli vatandaşlarımıza engelsiz bir dünya sunmak adına reform niteliğinde çalışmalara imza atarak, Türkiye’deki engellilerin sosyal haklardan ve hizmetlerden yararlanma kapsamında ciddi manada çalışmalar yaptık. Bu güne kadar engellilerimizin kendi ayakları üzerinde durmalarını sağlamak üzere maaş ve sosyal haklarında önemli iyileştirmelere gittik. Sosyal güvencesi olsun ya da olmasın ağır engellilerin bakım ücreti alabilmelerini sağladık. 18 yaşın altındaki engelli çocuklara maaş bağladık. Engelli çalıştırma zorunluluğu getirdik. Engelli vatandaşlarımız için daha yaşanılabilir bir ülke inşa etmeye ve her zaman engelli kardeşlerimizin sorunlarını gündemimizde tutmaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle; bütün engelli vatandaşlarımızın engelliler haftasını kutluyor, sağlık ve esenlikler diliyorum.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Başkan Uysal: “Ben Bu İnsanları Mahcup Edemem

Başkan Uysal: “Ben Bu İnsanları Mahcup Edemem"

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık