Ana Sayfa Güncel Çaturoğlu; MÜSİAD’da üretim reform paketini anlattı

Çaturoğlu; MÜSİAD’da üretim reform paketini anlattı

Çaturoğlu; Ereğli MÜSİAD’da üretim reform paketini anlattı

Giriş Tarihi: 30 Ağustos 2017 Çarşamba 10:38
Çaturoğlu; MÜSİAD’da üretim reform paketini anlattı

Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır ile birlikte Ereğli MÜSİAD’ı ziyaret ettiklerini belirten Çaturoğlu;  Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Sezer ve yönetim kurulu üyeleri ile bir araya geldik ve Temmuz ayında yasalaşan “Üretim Reform Paketi” üzerinde istişare toplantısı yaptıklarını ifade ettiler.

Milletvekili Çaturoğlu burada yaptığı konuşmasında sözlerine şöyle devam etti; “Kamuoyunda üretim reform paketi olarak bilinen ve 1 Temmuz 2017 tarihli resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğüne giren 7033 sayılı “Sanayinin Geliştirilmesi ve Üretimin Desteklenmesi Amacıyla Bazı Kanun ve KHK’larda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun” ile Türkiye sanayisi için önemli değişiklikler hayata geçirilmiştir.

Yapılan düzenleme ile sanayi birçok farklı noktadan desteklenmektedir. Özellikle sanayicinin mali yüklerinin azaltılması ve sanayiciye yönelik ilave teşviklerin getirilmesinin yanında nitelikli eleman yetiştirilmesine yönelik teşvikler ön plana çıkmaktadır. Atılan adımlarla; OSB’ler ve Islah OSB’ler hakkında yeni düzenlemeler yaptık. Yeni planlı sanayi bölgeleri ve endüstri bölgeleri oluşturulmasına imkan sağladık. Üniversiteler ve sanayi işbirliğini yakınlaştırdık. Sanayi Sicil Kanunu yeniden düzenledik ve enerjiyi verimli kullanan ürünleri ön plana çıkarttık.

“ENDÜSTRİ BÖLGELERİ MODELİ İLE YATIRIM ADASI OLUŞTURULMASI İMKÂNI GETİRİLMİŞTİR”

Kanun ile Trabzon ve Zonguldak ili kıyılarında Endüstri Bölgeleri modeli ile yatırım adası oluşturulması ve devlet hastanesi yapılması imkânı getirilmiştir.

Kıyı Kanunun altıncı maddesinin (e) bendi ile alternatif alan bulunmaması durumunda 9/1/2002 tarihli ve 4737 sayılı Endüstri Bölgeleri Kanununa göre kurulan ve işletilen, mevcut en iyi teknikleri kullanan endüstri bölgelerinin kıyılarda kurulabilmesine imkân tanınıyor. Bu sayede Zonguldak yeni özel endüstri bölgelerine kavuşabilecek.

Bölgemiz için en önemlisi ERDEMİR’in yeni yatırım yapmasının ve Tersaneler Bölgesinin “Özel Endüstri Bölgesi” olarak ilan edilmesinin önünü açmış olduk.

Yapılan düzenlemelerin tekrar ülkemize, bölgemize ve İlimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

Ereğli MÜSİAD Başkanı İbrahim Sezer ve yönetim kurulu üyeleri de yapılan istişare toplantısından ve Sn. Çaturoğlu’nun “Üretim Reform Paketi” hakkında yapmış olduğu detaylı bilgilendirmesinden dolayı memnuniyetlerini ifade ettiler ve Sn. Çaturoğlu’na ve İlçe Başkanı Çakır’a teşekkür ettiklerini belirttiler. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz İlacı biten vatandaşın yardımına jandarma ekipleri koştu

İlacı biten vatandaşın yardımına jandarma ekipleri koştu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık