Ana Sayfa Güncel Çaturoğlu: "Ereğli'mize ihanet olur"

Çaturoğlu: "Ereğli'mize ihanet olur"

Çaturoğlu: "Ereğli'mize ihanet olur"

Giriş Tarihi: 5 Eylül 2018 Çarşamba 16:59
Çaturoğlu:

AK Parti önceki dönem Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Ereğli gündemindeki eski hastane yerine kampüs yapılması konusu hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Çaturoğlu, kampüsün ne pahası olursa olsun eski devlet hastanesi arazilerine yapılması gerektiğini vurguladı.

Çaturoğlu yapmış olduğu yazılı açıklamada şu görüşlere yer verdi;

“Kampüs ne pahasına olursa olsun eski devlet hastanesi arazilerine yapılmalıdır. Biz ve bizden öncekiler başından beri oraya yapılması için çaba harcadı, bunda kararlıyız. Kimse kusura bakmasın Kdz. Ereğli halkı ve esnafında bu konuda büyük bir beklenti oluşmuş iken bu arazilerin kampüs dışında başka bir şey yapılmasına zemin hazırlamak Kdz. Ereğimize en büyük ihanet olur. Konu ile ilgililer tarafından yapılan aksi yöndeki açıklamaları kamuoyu tarafından talihsizlik olarak algılanmaktadır.

Eski hastanenin arazilerini Temmuz 2015 tarihinde Şirin Ereğlimize Üniversite Kampüsü yapılmak üzere Milli Emlak Genel Müdürlüğü’nce Bülent Ecevit Üniversitesi’ne süresiz olarak tahsis ettirdik. Emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu durum halen devam etmektedir. Araziler Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nin uhdesindedir. Herhangi bir kuruma devir veya tahsis edilmemiştir.

Yatırım programına alınmak ve Milli Savunma Bakanlığından izin alınmak kaydıyla kampüs inşaatı her zaman yapılabilir. Askeri güvenlik bölgesi ilan edilmesi buna engel değildir. Kdz. Devlet Hastanesi 10 yıllarca bölgeye hizmet ederken güvenlik sorun olmamıştır, kampüs yapıldığında da güvenlik sorunu asla sorun olmayacaktır.

Araziler belediye meclis kararıyla kampüs alanı olarak oybirliği ile imara işlenmiştir. Bu kez Aynı belediye meclisi tarafından askeri güvenlik alanı alarak işlenmesi Kdz. Ereğlimize ihanet olur. Çünkü bu karar tüm Kdz. Ereğlili hemşehrilerimizin ve esnafımızın büyük umut bağladığı ve kampüs yapılmasını istediği bu arazilerin elden çıkarılmasına zemin hazırlar. Eğer Kampüs yapımı gerçekleştirilemezse kimse kusura bakmasın buralara bırakın bahçe yapmayı çivi bile çaktırmazlar. Fotoğrafını bile çekemezsiniz.

Kampüs konusu Ereğlimizin en önemli konuları arasındadır. Bu konu üzerine politika yapmak çok tehlikelidir. Yapmak isteyenlere de buradan ekmek çıkmaz. İktidarıyla, muhalefetiyle tüm Kdz .Ereğli bu konuda tek yürek olmak zorundadır. Gerçekleştirildiğinde BEÜ Kdz. Ereğli Kampüsü Ülkemizin en güzel ve işlevsel kampüsü olacaktır. Ben buna canı gönülden inanıyorum. Herkes inanmalıdır.

Belediye başkanımızın ve meclis üyelerinin de bizden ve Kdz. Ereğli haklından farklı düşündüklerine inanmıyorum. Kendilerine sesleniyorum. Kampüs ile ilgili bu maddeyi reddedin. Aksi bir durum olursa bunun vebalini asla ödeyemezsiniz. Belediyenin halk için olduğunu gösterin. Halk üniversite kampüsünün oraya yapılmasını istiyor. Halka istediğini verin. Bu sizin en asli göreviniz.

Konumumuz ne olursa olsun sadece kampüs konusu değil görev yaptığımız dönem içerisinde birlikte emek verdiğimiz tüm sorunların takipçisi olmaya ve katkı sunmaya devam edeceğiz. “

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Başkan Posbıyık'ın Başsağlığı mesajı..

Başkan Posbıyık'ın Başsağlığı mesajı..

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık