Ana Sayfa Güncel "Burada geçirdiğim zamanı unutmak mümkün değil"

"Burada geçirdiğim zamanı unutmak mümkün değil"

Karadeniz Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu’nun emekliliği dolayısıyla iftar programı düzenlendi.

Giriş Tarihi: 4 Haziran 2018 Pazartesi 14:05

Karadeniz Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu’nun emekliliği dolayısıyla iftar programı düzenlendi.

Karadeniz Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu’nun emekli olması dolayısıyla veda iftarı programı düzenlendi. İftar programına Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Aykut Manioğlu, AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, Alaplı Kaymakamı Saim Eskioğlu, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, siyasi parti ilçe başkanları ve yöneticileri, daire müdürleri, muhtarlar, oda ve derneklerin başkan ve yöneticileri ile vatandaşlar katıldı. Programda Madenoğlu’nu eşi Fatma Madenoğlu da yalnız bırakmadı.

Programda Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Erdal Uyar, Kaymakam Madenoğlu’nun görev süresi boyunca kaymakamlık personeli ile ilişkileri ve kendisinin öğrettikleri konusunda bir açış konuşması yaptı.  Nazım Madenoğlu’nu anlatan bir Barkovizyon gösterisi gerçekleştirildi.

“BURADA GEÇİRDİĞİM ZAMANI UNUTMAK MÜMKÜN DEĞİL”

Kaymakam Madenoğlu, gecede yaptığı konuşmada 42 yıl boyunca ülkenin her yerinde görev yaptığını, her yerde millete layık hizmetler yapmanın azmi ve gayreti içinde olduğunu söyledi.

Ereğli’nin 11. Görev yeri olduğunu belirten Madenoğlu şöyle dedi:

“O ilçelerden ayrılırken üzüntüler duydum ama biliyordum ki hizmet bayrağını başka bir ilçede dalgalandıracak, ve insanımıza hizmet etmeye devam edecektik. Bu nedenle o ilçelerden ayrılırken o kadar üzüntü yaşamamıştım. Ancak Ereğli’de üç yıl görev yaptıktan sonra ayrılmak bana üzüntülerin en büyüğünü yaşattı. Teorik olarak ayrılıyorum ama hep birlikte olacağım. Zaman zaman sizinle beraber olacağım ama kimbilir, belki buraya yerleşeceğim. Bir zamanlar bizimle çalışan veya çalışmayan dostlarımızla karşılaştığımızda, beş dostumuzu sevindiriyor, doksan beş dostumuzu üzüyorduk. Doksan beş dostumuz bana uğramadın, çayımızı içmedin diye hayıflanıyordu. Ereğli’de böyle olacağını düşünmüyorum. Ereğli’ye döndüğümüzde yüz arkadaşımızın çayını içeceğiz, yemeğini yiyeceğiz, beraber olacağız. Burada geçirdiğimiz zamanları asla unutmak mümkün değildir.”

“HİZMETE DEVAM EDECEĞİM”

Vali Ahmet Çınar’a kendisine ilişkin güzel sözleri dolayısıyla teşekkür eden Madenoğlu şöyle devam etti:

“Bizler bir şeyler yapmaya çalıştık, bir şeyler yapmayı başardıysak, başta valimiz olmak üzere bürokrat arkadaşlarımız sayesindedir. Muhtar arkadaşlarımızla bir araya geldik, mahalle ve köylerimizin bir kaymakamı daha önceki kaymakamlar gibi karşılamaları, sorunları aktarmaları bizi mutlu eden hususlardandır.  Her kesimle devletin sıcak, müşfik yüzünü göstermeye çalıştık.  Bu geceyi tertip eden arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Biz emeklilik hayatımızın başladığını biliyoruz ama bu vatana hizmet ölene kadar devam edecektir. Biz bundan sonra emeklilik yaşamındaki bazı arkadaşlarımızın içine düştüğü dinlenmek gibi bir haleti ruhiye içine  düşmeden  vatanımıza, milletimize, insanlarımıza hizmete devam edeceğimizi düşünüyorum. Biz halkın tabiriyle dostluğumuz pazara kadar değil, mezara kadar gidecek bir kişiyiz.”

VALİ ÇINAR: “EN ÇOK EREĞLİLİ OLAN NAZIM MADENOĞLU’DUR”

Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, kamu hizmetinde kıdemli olan kişilere Abi dediklerini ifade ederek, “Nazım Madenoğlu, benim gibi birçok insana ağabeylik yapmıştır” dedi.

Çınar şöyle devam etti:

“Bir kamu görevlisini herkes sevmez. Sevmesi de mümkün değildir ama esas olan iyi insan olmaktır. Onun yanında temelde adil olmak gerekir. Cenabı Allah’ın emri de budur. Adalet en büyük emirdir. Toplumun kalkınması için en gerekli prensiptir. Burada yöneticiler adil davranıyorsa, ayırmadan, hakkı teslim ederek davranıyorlarsa onlar zaten sevilir. Birileri onu sevmiyor, adaletinden zarar görmüş olabilir, ona kızar ama onu takdir ederler. Bir diğer husus, ehliyet çok önemlidir. Bu temel prensiplere uyduğumuzda sevilmememize imkan yok.

Bir diğer husus, meslek icabı o yerliyiz. En çok Zonguldaklı olan benim, en fazla Ereğlili olan Nazım Madenoğlu’dur, bundan emin olun. Çünkü biz o memleketin bütün derdini kayda alırız. Annesine babasına derdini açamayan derdini bize açar. Dolayısıyla her işte, bizim meslektaşlarımız etkili, yetkilidirler. Uçan kuştan sorumluyuz. Kaçak avcılık söz konusu olduğunda uçan kuş bizim derdimiz olur. Bir sel olur, bir baskın olur, bir olay olur, herkes evinde otururken, kaymakamlar, valiler, o meseleyi çözmek için ayakta olurlar, dolayısıyla en çok o yerli biz oluruz. Bunu en çok hissedenlerden birinin de Nazım Madenoğlu olduğuna eminim. Söylenecek çok şey var. Dönüp arkamıza baktığımızda utanmıyorsak, iyi iş yapmışız demektir. Dönüp arkamıza baktığımızda gurur duyuyorsak bu daha iyi bir seviye oluyor. Nazım Madenoğlu’nun dönüp arkasına baktığında utanmayacağına eminim, biliyorum ki gurur duyacak. Bir yıl oldu onunla çalışmaya başlayalı. Onun devlet adamlığı, ciddiyeti, samimiyeti, nezaketi, her meseleye, her tavra nakış nakış yaklaşması benim çok dikkatimi çekmiştir. Ben kendisiyle çalışmaktan çok mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum.”

ÇATUROĞLU: “HOŞ BİR SADA BIRAKTI”

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Nazım Madenoğlu ile abi kardeş havası içinde sorunlara çözüm bulmaya çalıştıklarını belirterek, “Ben kaymakam beyin kibarlığını, centilmenliğini ve çözüm odaklı oluşunu sevdim. Sayın kaymakamımız bir ilki gerçekleştirerek, Ereğli’nin köyleri ve mahallelerini karış karış gezdi ve devlet imkanlarıyla sorunlarını çözbilmenin mücadelesini verdi. Kaymakamımız bunu yaparken, haktan, hakkaniyetten kopmamaya, adaletten ayrılmamaya özen gösterdi. Bundan ötürü kendisine teşekkür ediyorum. Sağolsunlar, var olsunlar. Şair bu gök kubbede kalan bir hoş sadadır demiş. Kaymakamımız inanıyorum ki bu kubbede hoş bir sada bırakmıştır.” dedi.

Çaturoğlu, 24 Haziran’da görev süresinin sona ereceğini hatırlatarak, bundan sonraki konumu ne olursa olsun, Ereğli, Zonguldak, bölge ve ülkeye hizmete devam edeceğini, Kaymakam Madenoğlu’nun da böyle düşündüğünü bildiğini söyledi.

DEMİRTAŞ:  “HALKIN SEVGİSİNİ, SAYGISINI KAZANDI”

CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, bir devlet adamının kolay yetişmediğini, Osmanlı’nın yetiştirdiği bürokrat kadrolarının Türkiye Cumhuriyeti’ni kurduğunu belirterek şunları söyledi: “Biz bugün iç ve dış düşmanlar ülkeyi yıkamıyor diyorsak, bu sağlam yetişmiş, devlet adamı niteliğindeki bürokratlar sayesindedir. Sayın kaymakamımız mülkiyeden mezun olmuş. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesinden mezun. Kendisiyle aynı havayı teneffüs ettik.  Onun ilk görev yaptığı yıl doğmuşum. Vekil olduğum yıl kendisi de buraya atandı. Birlikte üç yıl boyunca çok güzel, saygı, sevgi çerçevesinde güzel çalışmalar yaptık. Kaymakamımız görev süresinde halkla çok yakın bir temas gerçekleştirdi, halkın çok büyük saygısını, sevgisini, güvenini kazandı. Biz de bunun tanığıyız.”

UYSAL TEŞEKKÜR ETTİ

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal da, katılımcıların Ramazan Ayı’nı kutlayarak, “Saygıdeğer kaymakamımız 2015 yılında Ereğli’ye geldi. O günden beri kendisiyle çalıştık. Kendisine katkılarından ötürü teşekkür ediyorum. Önümüzdeki yıllarda ailesi ve çocuklarıyla beraber huzurlu, mutlu bir yaşam diliyorum” dedi.

Gecede ayrıca Muhtarlar Derneği Karadeniz Ereğli Şube Başkanı Şükrü Kılıç,  Türkiye Emekliler Derneği Kdz Ereğli Şube Başkanı Sait Eraslan,  Kore Gazisi Turan İnam ve Ereğli Gazeteciler Derneği Başkanı Necati Günay birer konuşma yaptı. EGD Başkanı Günay, Nazım Madenoğlu’nun adının ilçede bir yer veya esere verilerek Ereğli’de yaşatılmasını istedi.

HEDİYELER VERİLDİ

Geceye katılan başta Vali Ahmet Çınar ve Milletvekilleri Faruk Çaturoğlu ve Ünal Demirtaş olmak üzere bir çok kurum ve kuruluş Madenoğlu’na Ereğli anısına çeşitli hediyeler takdim etti.  Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Aykut Manioğlu, hediye takdimi esnasında, Madenoğlu’nun başarılı hizmetleri esnasında en önemli destekçisi olan eşi Fatma Madenoğlu’na da alkış istedi.

Bilindiği gibi Nazım Madenoğlu Ereğli Kaymakamlığı görevine 2015 yılının Temmuz ayında başlamıştı. Madenoğlu, 4 Haziran 2018 tarihi itibariyle emekliliğe ayrılacak.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Başkan Uysal, personele seslendi!

Başkan Uysal, personele seslendi!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık