Ana Sayfa Güncel Bu mesajlara DİKKAT!

Bu mesajlara DİKKAT!

Şimdiye kadar onlarca yöntemle binlerce vatandaşı dolandıranlar, salgın dönemindeki fırsatları da kaçırmadı. Onlar, her kaosu kendileri için fırsata çevirmeye çalışıyorlar…

Giriş Tarihi: 16 Nisan 2021 Cuma 09:42
Bu mesajlara DİKKAT!

Yıllar içerisinde “terör” –“Fetö” mesajları başta olmak üzer, özellikle polis ve savcı sıfatlarını kullanarak telefonla vatandaşlara mesaj göndererek-arayarak dolandırmaya çalışan dolandırıcılar, pandemi döneminde uygulanan yasakları da değerlendirmeye başladı.

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), dolandırıcılar tarafından vatandaşlara gönderilen "maske cezası" mesajına karşı uyardı.

Güvenli internet kullanımı için vatandaşlara rehberlik amacıyla başlatılan SİBERAY programının sosyal medya hesaplarından yeni dolandırıcılık sistemine ilişkin bilgilendirme yapıldı.

Paylaşımda, dolandırıcılar tarafından son günlerde cep telefonlarına; "Sayın vatandaşımız hakkınızda Hıfzıssıhha Kanunu'nun 282'nci maddesi kapsamında 985 TL maske cezası uygulanmıştır" sözleri ile bağlantı linkinin yer aldığı mesaj gönderildiği bilgisi verildi. Bu tür mesajın gelmesi halinde bağlantı linkine tıklanmaması uyarısı yapıldı.

Paylaşımda; "Dolandırıcıların oltasına düşmeyelim. Güvenilirliğinden emin olmadığımız bağlantılara tıklamayalım. Güvenilir bilgi için resmi kaynakları takip edelim" sözü yer aldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kdz. Ereğli İtfaiye ekibi, manavgat’a yardım ediyor

Kdz. Ereğli İtfaiye ekibi, manavgat’a yardım ediyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık