Ana Sayfa Güncel BATİYAC'tan Vali Tutulmaz'a ziyaret

BATİYAC'tan Vali Tutulmaz'a ziyaret

Kısa adı BATİYAC olan Batı Karadeniz İnternet Gazetecileri ve Yazarları Cemiyeti, Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz'ı ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 3 Ağustos 2021 Salı 10:31
BATİYAC'tan Vali Tutulmaz'a ziyaret

Kısa adı BATİYAC olan Batı Karadeniz İnternet Gazetecileri ve Yazarları Cemiyeti, Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz'ı ziyaret etti.
Ziyarette son günlerin gündem konusu olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kdz.Ereğli'ye Cami müjdesi ve gündem konuları hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

"EREĞLİ BU ŞANSI KAÇIRMAMALI"
'Cumhurbaşkanımızın söz, bizim için talimattır', diyen Vali Tutulmaz, Kdz.Ereğli'nin bu fırsatı iyi değerlendirmesi gerektiğinin altını çizdi.
Tutulmaz; "Camiler şehirlerin tarihidir, sembolüdür. Zonguldak Uzunmehmet Cami ile yeni bir çağ başlattı. Ereğli ilçemiz aurası yüksek bir şehir. Buraya bir cami kazandırabilirsek, şehir şaha kalkar. Bunun için bizlerde, Kdz.Ereğli belediyemizde çalışıyor. Yakın zamanda güzel gelişmeler olacağına inancımız tam', dedi.

BATİYAC VE GAZETECİLERİN SORUNLARI HAKKINDA BİLGİ AKTARILDI
Vali tutulmaz'ın ardından konuşan Cemiyet Başkanı Sina Çıladır, BATİYAC ve bölgedeki gazetecilerin sorunları ve çözüm önerileri hakkında Vali Tutulmaz'a bilgi verdi.
Çıladır; "Türkiye'de yazılı veya görsel basının en büyük sorunu yasasızlık. İnternet Medya Yasa tasarısı yakınm zamanda meclise gelecek. Bunun için altyapı çalışmaları neredeyse tamamlandı. Geçtiğimiz hafta cemiyetimizinde bağlı bulunduğu İnternet Gazetecileri Federasyonu konu ile ilgili Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ile iştişarede bulundular. Şuan için herşey olumlu gidiyor. Önümüzdeki süreçte hem bir meslek odasına, hemde bir yasaya kavuşacağız. Bunun için BATİYAC olarak Batı Karadeniz'deki örgütlenmemize devam ediyoruz. Öncelikli hedefimiz gazeteci arkadaşlarımızın eğitimleridir.", dedi.

ALGI'YI HABER SİTELERİ YÖNETİYOR
İnternet Medya'sını "Etkisi yazılı basından çok daha güçlü fakat kontrol edilmesi zor", şeklinde tanımlayan Vali Tutulmaz, Her ne kadar herhangi bir mevzuata veya yasaya bağlı olmasa da Türkiye'de algıyı sosyal medya ve internet sitelerinin yönettiğini belirterek; "Artık hepimizin elinde cep telefonları var. Uyanık kaldığımız zamanların büyük bir bölümünde güncel olayları, cep telefdonları veya bilgisayarlar ile takip ediyoruz. Bunun için internet medyası çok önemli. Bunun bir mevzuata bağlanması gerekiyor.", şeklinde konuştu..
Yaklaşık 1 saat süren ziyarette BATİYAC Yönetimi ve Vali Tutulmaz, samimi sohbet sonrası, hatıra fotoğrafı çektirdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz 3 esnaf, Gazi ve Şehit aileleri için kampanya başlattı...

3 esnaf, Gazi ve Şehit aileleri için kampanya başlattı...

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık