Ana Sayfa Güncel BATİYAC: “Yaşasın tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti”

BATİYAC: “Yaşasın tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti”

Batı Karadeniz İnternet Gazetecileri ve Yazarları Cemiyeti Yönetim Kurulu, 15 Temmuz 2016’da FETÖ terör örgütünün hain darbe girişimini kahramanca direnişi ve mücadelesiyle savuşturulan milletimizin yıldönümü dolayısıyla Başkan Sina Çıladır imzasıyla yazılı bir açıklama yaptı.

Giriş Tarihi: 15 Temmuz 2021 Perşembe 10:20
BATİYAC: “Yaşasın tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti”

Kamuoyuna saygıyla duyururuz.

Ülkemizin birlik ve bütünlüğüne göz diken, devletimizin tüm kurumlarına sinsice sızarak yerleşen, Fetullahçı Terör Örgütü’nün; 15 Temmuz 2016 gecesi teşebbüs ettiği darbe girişiminin 5’inci yıl dönümü...

Türk milleti, büyük bir cesaret, fedakârlık, kahramanlık ve özveri sergileyerek, teröristlere karşı büyük bir mücadele örneği gösterip; devletine, milli egemenliğine, milletin iradesinin temsilcisine sahip çıktı.

Kamu otoritesi, tarihte eşi ve benzeri görülmemiş bir dayanışma ve mücadeleyle tesis edilip gerçek sahibi olan millet iradesine teslim edildi.

FETÖ teröristlerine ve onun uzantılarına, darbeci ve vesayetçi yapılara karşı bundan önce olduğu gibi bundan sonra da geçit vermeyecek olan Türk milleti, 15 Temmuz günü bu hain saldırıda 251 şehit verdi. Bu onurlu mücadelede canlarını feda eden şehitlerimizin acısı yüreğimizde, yaşattıkları gurur ruhumuzda, bıraktıkları ülkü aklımızda ve ilelebet dalgalanacak Türk bayrağındadır.

Her türlü darbeci anlayışa karşı olan BATİYAC olarak 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde şehitlerimizi ve gazilerimizi saygıyla anıyor; devletimizin düzenlediği anma programında bu yıl ki 'Türkiye Geçilmez' sloganı altında biz de varız diyor ve devlet-millet, ebed müddet” anlayışıyla 15 Temmuz darbe girişimini kınıyoruz. Milletimizin bundan sonra da darbe girişimlerine, vesayetçi anlayışa ve legal görünümlü illegal yapılara karşı uyanık ve nöbette olacağına tam inancımızı deklare ediyoruz...

Yaşasın tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti, yaşasın demokrasi, yaşasın millet egemenliği...

 

 
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kdz. Ereğli Belediyesi’nin 3 yıllık atık yönetim planı onaylandı

Kdz. Ereğli Belediyesi’nin 3 yıllık atık yönetim planı onaylandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık