Ana Sayfa Güncel Başkan Akdemir, Haberal'ı kutladı

Başkan Akdemir, Haberal'ı kutladı

Ülkemiz’de ve Dünyada organ nakli alanında birçok ilke ve büyük başarılara imza atan Prof.Dr. Mehmet Haberal’a, Madrid’de toplanan Dünya Organ Nakli Derneği (TTS) 27.Uluslararası Kongresi’nde büyük görev verildi.

Giriş Tarihi: 6 Temmuz 2018 Cuma 09:36
Başkan Akdemir, Haberal'ı kutladı

     Ülkemiz’de ve Dünyada organ nakli alanında birçok ilke ve büyük başarılara imza atan Prof.Dr. Mehmet Haberal’a, Madrid’de toplanan Dünya Organ Nakli Derneği (TTS) 27.Uluslararası Kongresi’nde büyük görev verildi. Derneğin Başkanlığı’nı ABD’li meslektaşı Prof.Dr. Nacny Ascher’den devralacak olan bilim insanı Prof.Dr. Mehmet Haberal, organ nakli alanında dünyanın en önemli kuruluşu olan ve alanın önde gelenlerini bünyesinde bulunduran TTS’nin 2018-2020 döneminde başkanlığını yürütecek.

Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, Prof.Dr. Mehmet Haberal'ı yayınladığı yazılı mesaj ile kutladı. Başkan Akdemir kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi;

         Genel cerrahi, organ nakli ve yanık tedavisi konusunun öncülerinden olan 1970’lerin ortalarında Türkiye’nin kadavradan ve canlı donörden ilk böbrek ve karaciğer nakli operasyonlarını gerçekleştiren, Türkiye’nin değişik bölgelerinde 14 hastane ve klinik ile 13 diyaliz merkezinin temelini atan, Türkçe ve yabancı dillerde 2000 kadar bilimsel yayın ve 22’den fazla ulusal ve uluslararası bilimsel kongre düzenleyen, ayrıca Kraliyet Tıp Akademisi tarafından derneğin 212 yıllık tarihinde ilk kez, “Distiguished Fellow” unvanı ile ödüllendirilmiş olan ve birçok başarı ile ülkemize sayısız faydası olan Zonguldaklı hemşehrimiz Prof.Dr. Mehmet Haberal’ı insanlığa yapmış olduğu hizmetler ve son olarak büyük öneme sahip olan TTS Derneği’nin başkanlığını yürütecek olmasından dolayı büyük mutluluk duyduğumu ifade etmek isterim.

       Bu duygu ve düşüncelerle, Prof.Dr.Mehmet Haberal’ı canı gönülden tebrik eder, şahsı başta olmak üzere değerli ekip arkadaşlarını ve Tıp Dünyası’nı kutlar, başarılarının devamını dilerim.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık