Ana Sayfa Asayiş Ata Tohumu Elden Ele Çoğalıyor

Ata Tohumu Elden Ele Çoğalıyor

Kdz. Ereğli Belediyesi’nin başlattığı Ata Tohumu Projesi büyük bir hızla devam ediyor. Delihakkı Bölgesindeki üretim kapasitesi üç katına ulaşırken, Belediye tarafından bahar aylarında dağıtılan fideleri eken vatandaşlar çok memnun. Üreticiler, Belediye Başkanı Halil Posbıyık’a teşekkür ettiler. Hepsi de şu cümlede birleşti: “Çocukluğumuzdaki tat ve lezzete kavuştuk.”

Giriş Tarihi: 8 Ağustos 2022 Pazartesi 16:39
Ata Tohumu Elden Ele Çoğalıyor

Kdz. Ereğli Belediyesi tarafından 2020 yılında başlatılan Ata Tohumu Projesi kapsamında, hedefler başarıyla gerçekleştiriliyor. Delihakkı Bölgesindeki üretim kapasitesi üç katına çıkarıldı. Bahar aylarında vatandaşlara dağıtılan fidelerle ilgili takipler yapılıyor. Fideleri bahçelerine ekerek üretim yapan vatandaşlar çok memnun. Kendileri de ürettikleri sebzelerin tohumları ayırarak önümüzdeki yıl için çoğaltmayı planladıklarını söylüyorlar.

Park ve Bahçeler Biriminde görevli Ziraat Mühendisi Sertaç Yılmaz, bahar aylarında dağıtılan 100 bin domates, biber, patlıcan ve hıyar fidelerinin büyük ilgi gördüğünü belirterek, üreticilerin bunları kendileri de çoğaltarak komşularıyla paylaşmaya hazırlandıklarını söyledi. Üreticilerden çok olumlu geri dönüş aldıklarını ifade eden Sertaç Yılmaz, vatandaşların Başkan Halil Posbıyık’a çok teşekkür ettiklerini kaydetti.

Fideleri bahçesinde yetiştiren Nevin Aydın çocukluğundaki tat ve lezzete kavuşmanın mutluluğunu yaşadığını ifade ederken, Gülşen Sivrikaya “Bizler de bunları çoğaltarak yeniden ekeceğiz ve komşularımızla paylaşacağız” dedi. Necati Aydın da ata tohumlarının yaygınlaşarak kullanılmasından çok memnun olduğunu belirterek belediye ekiplerine, bu çalışmalardan ötürü teşekkür etti.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık