Ana Sayfa Güncel Aktaş: "Başvurular 20 Ekim'e kadar devam edecek"

Aktaş: "Başvurular 20 Ekim'e kadar devam edecek"

Aktaş: "Başvurular 20 Ekim'e kadar devam edecek"

Giriş Tarihi: 20 Eylül 2017 Çarşamba 16:03
Aktaş:

Zonguldak KOSGEB Müdürü Güven Aktaş, sanayi alanına yönelik üretim yapmak isteyen her bir KOBİ’ye 1 milyon TL’ye kadar destek verilebildiğini bildirdi.

Kdz.Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası (TSO)’nda; KOBİ Gelişim Destek Programı kapsamında yayınlanan “Üretim ve İhracatta Teknoloji Seviyesi Yüksek, Katma Değerli Ürünlerin ve KOBİ’lerin Payının Artırılması” konulu proje çağrısı hakkında bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıda konuşan Zonguldak KOSGEB İl Müdürü Güven Aktaş, KOBİ Gelişim Destek Programının geçen senenin başında yürürlüğe girdiğini ve bu süre içerisinde 5 tane çağrıya çıktıklarını hatırlatarak, “Bu 5 çağrıda Zonguldak bölgesinde 70’den fazla başvuru aldık, 36 tanesini destekleme kararı verdik. Maalesef geçen sene yaşanan ekonomik sıkıntılar ve darbe girişimi neticesinde insanlar geleceğini göremediğinden bu tür yatırımlardan vazgeçtiler. En sonunda 26 işletmemizin projeleri devam ediyor. Toplamda geçen sene 5 çağrıda 12 milyonluk bir bütçe tahsis etmiştik KOBİ’lere ancak bu rakamın 2 buçuk milyonu gerçekleşti. Çok az bir miktarda gerçekleşme oldu. Bu seneki çağrımızda inşallah daha fazla destek vermek istiyoruz.”dedi.

BAŞVURULAR 20 EKİM’E KADAR DEVAM EDECEK

Akştaş, Zonguldak’ın eskiden beri sanayi geçmişi ve kültürünün bulunduğunu söyleyerek, “2 tane OSB’miz var. Bu çağrımızda sanayiye üretim yapmak isteyen, eksiklerini gidermek isteyen KOBİ’lerimize destek sağlamayı amaçlıyoruz. Türkiye çapında 500 milyonluk bir destek öngörüldü, her KOBİ’ye 1 milyona kadar destek verebiliyoruz. 11 Eylül’de başladı bu program 20 Ekim’e kadar başvurularınızı bekliyoruz."ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz 3 esnaf, Gazi ve Şehit aileleri için kampanya başlattı...

3 esnaf, Gazi ve Şehit aileleri için kampanya başlattı...

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık