Ana Sayfa Siyaset AK Parti’den “Kaynaşma -Dayanışma” kahvaltısı...

AK Parti’den “Kaynaşma -Dayanışma” kahvaltısı...

AK Parti’den “Kaynaşma -Dayanışma” kahvaltısı...

Giriş Tarihi: 21 Haziran 2018 Perşembe 20:43
AK Parti’den “Kaynaşma -Dayanışma” kahvaltısı...

Adalet ve Kalkınma Partisi İlçe Başkanlığı, partinin tüm kesimlerinin katılımıyla seçim öncesi kaynaşma ve dayanışma toplantısı düzenledi. Toplantıda  AK Parti Milletvekili Faruk Çaturoğlu, konumu ne olursa olsun ülke ve bölge için çalışmaya devam edeceğini vurguladı.  Milletvekili Adayı Hamdi Uçar ise hafta sonu yapılacak seçimlerde güçlü bir destek istedi.

AK Parti Karadeniz Ereğli İlçe Başkanlığı’nca kaynaşma ve dayanışma kahvaltısı düzenlendi.  Kahvaltıya AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, 3. Sıra Milletvekili Adayı Hamdi Uçar,  Önceki Dönem Milletvekillerinden Fazlı Erdoğan, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Kumaş, bazı belediye ve il genel meclisi üyeleri, partinin eski ve yeni yöneticileri, muhtarlar ve partililer katıldı.

AK Parti Kdz Ereğli İlçe Başkanı Mustafa Kumaş, toplantının açış konuşmasında sahada dört koldan mücadele ettiklerini belirterek, “İnsanlara bu seçimin önemini anlattık,  arkadaşlar sağ olsun tüm özverilerini gösterdiler.  24 Haziran seçimlerinin inşallah bizler tarafından kazanılacağına inanıyoruz” dedi.

ÇATUROĞLU: “BU BİR BAYRAK YARIŞI”

AK Parti Zonguldak milletvekili Faruk Çaturoğlu da konuşmasında görev süresi boyunca bölgede yapılan yatırımları ve hizmetleri anlattı.

Üniversite Kampüsü meselesinde değerlendirmede bulunan Çaturoğlu, “Devlet hastanesi alanını vekil olduktan hemen sonra süresiz olarak Bülent Ecevit Üniversitesi’ne yaptırdık” dedi.

AK Parti Milletvekili şöyle devam etti:

“Arazi üzerinde kafalarda  hala soru işareti olanlar varsa diye söylüyorum. Devlet Hastanesi arazisi kampus yapılmak üzere, milli emlak tarafından BEÜ’ye tahsislidir. Zaman içinde askeri güvenlik bölgesi olarak ilanı gündeme gelmiştir. Bunu genelkurmay başkanlığından yaptığımız araştırmalarda öğrendik ki, askeri güvenlik bölgesi ilan edilmesinin oraya üniversite kampüsü yapılmasına bir engeli yoktur. Belli kaidelere uymak şartıyla oraya üniversite kampüsü yapılabilecektir.Yine bu dönem içerisinde Ereğli’ye Turizm fakültesi kazandırdık. Sekiz bölümü olacak ama bir tanesi hizmete geçti. Burada en önemli mesele öğretim görevlisi meselesidir. Bu tamamlandığında bu bölümlere öğrenci alınacaktır.”

Tersaneler konusunda da değerlendirmeler yapan Çaturoğlu, “Şunu ifade etmekte yarar var. Herkes tersaneler meselesine siyasi olarak bakıyor ama buradaki mesele ticaridir.  Neden derseniz Yalova doludur, Tuzla doludur. Onlar da aynı teşvik sistemine göre çalışıyor, hatta burası daha avantajlı. Fakat 2008 yılında meydana gelen krizden sonra burası kendini toparlayamadı” dedi

Çaturoğlu, üç yıl boyunca tüm zorluklara rağmen hizmet verdiğini belirterek, kendisini aday gösterenlere ve oy verenlere teşekkür ederek, “bu bir bayrak yarışıdır, şimdi arkadaşlarımız, Hamdi Başkan başta olmak üzere bu bayrağı en üst noktaya taşımak için çalışacak, bizler de onlara her noktada yardımcı olacağız. Konumumuz ne olursa olsun bu can bu tenden çıkmadan Ereğli, Alaplı ve ülkemize hizmete devam edeceğiz” dedi.

UÇAR:  “BİZE GÜÇLÜ BİR DESTEK VERİN”

AK Parti 3. Sıra milletvekili adayı Hamdi Uçar, yaklaşık bir aydır ekip arkadaşları ile birlikte sahalarda olduklarını dile getirerek şunları söyledi:

“16 yıllık dönem içinde AK Partimizin ülkemize ve bölgemize yaptığı hizmetleri anlatıyoruz. 24 Haziran için ülkemizi bölmek isteyen güçlere karşı, terör örgütlerinin arkasında duran hainlere karşı, milli birlik ve beraberliğimizin güçlü şekilde devamı konusunda vatandaşlarımızla paylaşıyoruz. Vatandaşlarımız da bize çok güçlü şekilde destek verdiğini görüyoruz. 24 Haziran seçimleri birinin milletvekili seçilmesi veya başkan olması değil, 24 haziran seçimlerinde içerideki ve dışarıdaki şer güçlerin, terör örgütlerinin payandalığını yapan güçlerin ülkemiz üzerinde oyunlarını takip ediyorsunuz.  Sayın cumhurbaşkanımıza ne kadar sahip çıkılması gerektiği anlaşılıyor. İçerideki ve dışarıdaki hainler rahat durmuyor. 16 yıllık sürede cumhurbaşkanımızın bu güçlere verdiği mücadeleyi partili partisiz tüm vatandaşlarımız görüyor. Bu yüzden güçlü bir şekilde bize destek vermeniz gerekiyor.

Bu dönem içinde vatandaşlarımıza basın ve sosyal paylaşım alanında dürüst ve samimi olmaya çalıştık. Bu nedenle iktidar partisinin vekil adayı olarak sözlerimizi ifade ederken dikkat etmemiz gerektiğini, bu bilinçle konuştuğumuzu bilmenizi istiyoruz. Allah nasip ederse eğer milletvekili seçilirsek, daha önce konuşmalarımız bizi bağlayacaktır. Bu yüzden özellikle şehrimiz ve ülkemizle ilgili samimi ve dürüst bir şekilde açıklamalarda bulunmaya çalıştık. Sayın Cumhurbaşkanımız ‘Ben Ereğli’nin milletvekiliyim’ açıklamasında bulundu. Bir cumhurbaşkanının bu açıklaması bağlayıcıdır.  Bu anlamda Ereğli ilçemizin çok şanslı olduğunu görüyoruz. Alaplı ve Ereğli ayağında önümüzdeki süreçte çok önemli gelişmelerin olacağını söyleyebilirim. Bize güçlü bir destek verdiğinizde elimizi güçlendirmiş, Ereğli’nin, Alaplı’nın eksiklerini tamamlama yolunda bize güç vermiş olursunuz.”

ERDOĞAN: “İLÇEYE DERS VERMİŞ OLABİLİR”

Bazı şeyler yazılıp çizilip herkesin gündemine getirilebilir ama bunların hepsi boş laf. Önemli olan burası, büyük fotoğrafın içinde yer almak. Dedi.

Erdoğan,”Bütün meselemiz şu, genel başkanımız, cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Ereğli’ye geldi, burada bir şey söyledi. Olabilir, bir yanlışlık olabilir, gözden kaçmış olabilir veya birilerinin aşırı derecede birbirini yorduğu bir ilçeye ders de vermiş olabilir. Bu çok doğaldır. Ama ben sizin yanınızdayım ve sizin temsilciniz benim diyen bir cumhurbaşkanımız var. Bu partinin kurucusu. Bu partinin kurucularından il başkanımız var. Dokuz sene il başkanlığımızı yapan Polat Bey ve Hamdi Bey var. Onlar hepimizin milletvekili. Ahmet Bey yine Çaycuma’dan milletvekilimiz. Ama bizim hedefimiz beş milletvekili çıkarmak. Bu şuurla hareket ediyoruz. Seçim bıçak sırtında diyenler var, bizi beş puan önde gösterenler var, bizi beş puan geride gösterenler var. Pazar günü her şey ortaya çıkar” dedi.

UYSAL: “24 HAZİRAN BİR MİLAT”

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal,  daha önce görev yapan, halen görev alan, yapacak partililerle bir fotoğraf oluşturduklarını ifade ederek “24 Haziran seçimleri ülkemiz için bir milat. Bizler biliyoruz ki bu seçimler gerçekten Türkiye’de bir sürü hantal yapılardan kurtulacağımız bir seçim olacak. İnşallah seçimlerden sonra da sizinle birlikte olacağız” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şahin:

Şahin: "Bu kenti STÖ'ler ile yöneteceğiz"

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık