Ana Sayfa Eğitim 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum

24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum

CHP Ereğli İlçe Başkanı Eylem Ertuğrul 24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı

Giriş Tarihi: 24 Kasım 2020 Salı 09:14
24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum

CHP Ereğli İlçe Başkanı Eylem Ertuğrul 24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Ertuğrul mesajın da şu ifadelere yer verdi;

Toplumların çağdaş uluslar olabilmesindeki en temel dayanak ve güç olan eğitim, 21. yüzyılın tartışmasız büyük bir değeridir.
Bilim, sanat ve teknolojinin, yaşamın olmazsa olmaz adımı olduğu bu yüzyılda, bu iki yapı taşını da ayakta tutan, onu yücelten ve dünden daha iyi noktalara taşıyan eğitimdir.
Atatürk Cumhuriyeti’nde de eğitim, 1923’ten bu yana, milletçe değer verdiğimiz ve üzerine titrediğimiz anahtarımızdır. Bu güzel vatanın, yıllarca süren savaşların ardından toparlanıp, uygarlık yolunda ilerlemesini sağlayan eğitim sistemimiz, öğretmenlerimize, bizleri ve bizden öncekileri yetiştiren, geleceğimizi şekillendiren öğretmenlere şükran borçludur.
“Öğretmenler! Yeni nesil, sizlerin eseri olacaktır!”, diyen bir atanın torunları olarak, bu şükran borcunu iliklerimize kadar hissediyoruz.
Cephede komutan, ülkenin başında devlet adamı ve kara tahta önünde başöğretmen olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, onun eğitim neferlerini rahmetle ve saygıyla yad ediyorum.
İşte bizim için 24 Kasımlar, bu gerçekleri hatırlatan günlerdir. Bizi biz yapanların, Cumhuriyet’e en büyük değeri katanların, öğretmenlerimizin günüdür.
Hayatını kaybetmiş bütün öğretmenlerimizin ruhları şad olsun.
Eğitim camiamızı, elleri öpülesi bütün öğretmenlerimizi de sevgiyle selamlıyor; şahsım ve örgütüm adına her birinin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık