Ana Sayfa Güncel 19 Eylül Gaziler Günü, programı açıklandı

19 Eylül Gaziler Günü, programı açıklandı

19 Eylül Gaziler Günü, programı açıklandı

Giriş Tarihi: 17 Eylül 2020 Perşembe 10:15
19 Eylül Gaziler Günü, programı açıklandı

Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu’ “19 Eylül Gaziler Günü Mesajı” yayınladı

Çorumluoğlu mesajında şu görüşlere yer verdi; 

“Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 19 Eylül 1921’de Mustafa Kemal Atatürk’e “Gazi” unvanının verildiği günün yıl dönümünü “Gaziler Günü” olarak kutlamaktayız. 

Türk milleti için, Şehitlik ve gazilik; vatan sevgisini, millî ve manevi değerlerini her şeyden üstün tutan ulaşılabilecek en yüce makamlardır. Bu topraklarda huzur ve güven içinde yaşamamızın asli unsurlarından biri olan kahramanlarımız, Türk milletinin kalbinde her zaman müstesna bir yere sahiptir. 

Ülkemizin her karış toprağında, vatanını bayrağını ve kutsal değerlerini korumak ve savunmak için en güç koşullar altında canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen gazilerimiz, Vatanın bölünmez bütünlüğü, halkımızın huzuru, güvenliği ve esenliği için büyük bir onurla görev yapmış, gazilik mertebesine ulaşmış kahramanlarımız en büyük gurur kaynaklarımızdandır. 

Bugün, şehitlerimiz ve gazilerimizin emsalsiz fedakârlıkları sayesinde huzur içinde yaşıyor, geleceğe güvenle bakıyor, Ülkemizin her köşesinde ortak duygularla şehitlerimize ve gazilerimize minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz. 

19 Eylül Gaziler Günü vesilesiyle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmetle, minnetle ve şükranla anarken, hayatta olan gazilerimize saygılarımı sunuyorum.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Cenazesi toprağa verildi

Cenazesi toprağa verildi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık